Ogłoszenie


#1 2011-11-14 08:48:15

 Szifer

Użytkownik

9810473
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 5022
Punktów :   -5 

Opis drużyny ( propozycje )

Razem a adminem Amrasem ( brawa ) wykoncypowaliśmy pomysł dotyczący opisu naszej drużyny po każdej przygodzie. Każdy wie jak w tej chwili wygląda jego postać, jednak z czasem nasze postacie zostaną wzbogacone o nowy oręż, większą siłę, blizny, itp. Chcemy opisać tu wygląd naszych postaci i co każda przygodę opisywać ją na nowo, tak, że po kilku przygodach będziemy mogli zobaczyć jakie postępy robi nasza postać. W przygodzie będzie to mogło pomóc, jeśli będziemy chcieli skorzystać z retrospekcji. Nie pytam się czy wam się to podoba. Pomysł JUŻ został zatwierdzony . Teraz tylko wasze propozycje jak to może wyglądać. Na razie mamy jeden pomysł. Mianowicie wygląda on tak:

Jest sobie świątynia, w której miesza panteon bogów z Melitele na czele. Mają kamienną misę z wodą ( coś jak myślodsiewnia z H. Pottera ) i w niej oglądają nasze postacie. Postacie są bez tła ( jak w Eragonie przy postrzeganiu za pomocą magii ). Wpadliśmy na pomysł, że każdą postacią może opiekować się inny bóg. Więc każdy opisałby swojego boga, jednak pozostaje jeszcze opis świątyni. I właśnie tu potrzebujemy pomocy. Możecie podać jakieś pomysły. Prawdopodobnie ja z Amrasem na koniec jakoś razem połączymy to w całość i wprowadzimy w życie. Jesli macie inne pomysły to też możecie je tu umieszczać. To wolna dyskusja, jednak ( jak zwykle ) proszę, bez SPAMu. Dziękuję.


https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/12366224_963531483722707_6375285450185723831_n.jpg?oh=cc08e9a6a1a9d6bb7f613cf50b9847d7&oe=571886AD

Offline

 

#2 2011-11-14 18:06:33

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Re: Opis drużyny ( propozycje )

Szifer napisał:

Chcemy opisać tu wygląd naszych postaci i co każda przygodę opisywać ją na nowo, tak, że po kilku przygodach będziemy mogli zobaczyć jakie postępy robi nasza postać.

No! Ten temat niechaj nam posłuży jako... brudnopis. Będziemy wrzucać tutaj i większe, i mniejsze opisy, także jakieś luźne pomysły, bo nawet jeśli nie my, to może ktoś inny z nich skorzysta
Następnie zbierzemy to w całość, przedstawimy jako wczesną fazę ostateczną, potem kosmetyczne zmiany, i gotowe umieścimy w specjalnie przygotowanym na tę okazję temacie

I tak, Melitele jest najważniejsza, w związku z czym uważam, że powinna zostać 'neutralna', tj. nikogo z nas nie weźmie, bo ten ktoś miałby za łatwo Ale to jest tylko i wyłącznie moje spostrzeżenie, wszakże 'niezbadane są wyroki boskie', może akurat zaś obierze sobie w opiekę biedne, niekochane, porzucone dziecię... <Sorka Sarumo xD>

Wychodząc naprzeciw, zamieszczam niżej listę bogów ze świata Wiedźmina, o których była mowa w sadze, opowiadaniach bądź grze (uważam że na grach, jak ktoś miał okazję, to też powinniśmy się opierać; wszakże skarbnica wiedźmińskiej wiedzy nie mniejsza od książek, nie? chociaż zdaję sobie sprawę, że ci, którzy nie mieli okazji się zapoznać, mogą mieć problemy... sami zdecydujcie)


- Kult Lwiogłowego Pająka - kult, którego wyznawcy czczą Coram Agh Tera, czyli boga śmierci nagłej i gwałtownej.  Ogólnie mrok, Szatan, i takie tam. Grafika

- Bogini Melitele - Zwana także Wielką Melitele, bogini kwiatów, wiosny, płodu, natury i urodzaju. W jej świątyni najwyższą kapłanką jest Nenneke. Melitele znana jest pod trzema postaciami:
    * Pięknej i młodej dziewczyny, Dojrzałej, ciężarnej kobiety z dużymi piersiami i szerokimi biodrami, Starej, pomarszczonej kobiety bez zębów,
Czczona głównie przez osoby związane z naturą, czyli głównie rolników i drwali.   Grafika

- Freyja - bogini kultu płodności, miłości, urody i urodzaju, zwana Wielką Matką. Czczona głównie na Skellige, gdzie ma swą świątynię na wyspie Hindarsfjall. W świątyni Freyji, po Velen obudziła się Sigrdrifa. Wielki posąg, który tam stoi przedstawia Freyję jako kobietę w długiej szacie, w zaawansowanej ciąży, chuście na głowie oraz z kamieniem Brisingamen na szyi. Według podań Freyja podróżuje po świecie pod postacią sokoła lub kota. Bogini najbardziej ceni sobie przywiązanie do ziemi i rodziny oraz troskę o inwentarz, a także zgodne pożycie małżeńskie i płodność. Dbanie o te wartości stanowi największą ofiarę jaką można złożyć bogini.
UWAGA - podobieństwa do Melitele, być może to jej wyspiarski odpowiednik   Grafika

- Kreve - Jedno z wielu bóstw panteonu Nordlingów. W Hołopolu znajdowała się jedna z większych świątyń Kreve. Kapłani Kreve znani są ze swoich pasji do tworzenia misji i nawracania innych, a także awersji do wielu stworzeń pokoniunkcyjnych. Z drugiej jednak strony potrafią współpracować z innymi zgromadzeniami religijnymi - z kultem Melitele i kultem Wiecznego Ognia. Poza tym nie wiemy zbyt wiele o samym bóstwie - nie wiemy nawet, czy było to bóstwo kobiece czy męskie.
UWAGA - Kult Kreve był rozpowszechniony głównie na samej północy znanego świata - w Kaedwen, Malleore, Caingorn, Hołopolu, Creyden, Kovirze, a także w Temerii i Aedirn.

- Kaer Hemdall - albo Czatownia Hemdalla to ogromna skała u wybrzeży wyspy Hindarsfjall. Zajmuje ważne miejsce w wierzeniach mieszkańców wysp Skellige.
UWAGA - to bardziej heros niż bóg, ale się liczy    Więcej info
__________________________________________ Te poniżej znalazłem gdzieś, nie są chyba z sagi xD
- Hakon - bóg wojny, o twarzy najbrzydszej na świecie, twarzy zmasakrowanej przez wojny z toporem i mieczem w rękach, w skórzanej zbroi, on barbarzyńców i złoczyńców broni

- Robarton - z młotem przy kowadle stoi i prace cechów nadzoruje, by na ziemi oręża, ni okrycia nie zabrakło, z Hakonem jest on spokrewniony jako brat z jednej matki.


+ Coś ode mnie - jeśli nic z powyższego nie pasuje, to nic nie stoi na przeszkodzie, by panteon bogów wzbogacić
Myślę, że świetną i co ważne, kreatywną i pobudzającą zabawą będzie, gdy postaramy się przenieść znanych nam bogów, łączyć kilku z mitologii, np greckiej, i osadzenie ich w świecie Wiedźmina. Świetna zabawa


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 

#3 2011-11-14 18:48:04

Sarumo

Moderator

4806825
Skąd: warmińsko-mazurskie
Zarejestrowany: 2011-09-14
Posty: 2104
Punktów :   36 
WWW

Re: Opis drużyny ( propozycje )

Amras Hëlyanwe napisał:

Ale to jest tylko i wyłącznie moje spostrzeżenie, wszakże 'niezbadane są wyroki boskie', może akurat zaś obierze sobie w opiekę biedne, niekochane, porzucone dziecię... <Sorka Sarumo xD>

To ja porzucam, a nie mnie porzucają

Co do bóstw przedstawionych przez admina Amrasa (brawa, brawa ;]) to jest z nimi bardzo ubogo. Ledwo starcza na drużynę (jeżeli wykluczyć Melitele to nawet nie), już nie mówiąc o ty, by starczyło na to by się z jakimś utożsamiać.Więc ja jestem za bożkami własnymi.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


There is a pleasure in the pathless woods,
There is a rapture on the lonely shore,
There is society where none intrudes,
By the deep Sea, and music in its roar:
I love not Man the less, but Nature more

Offline

 

#4 2011-11-14 18:57:17

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Re: Opis drużyny ( propozycje )

No tak. Ale możliwe, że komuś podpasuje jakiś, który już istnieje, wtedy będzie miał łatwiejszą drogę, chociaż nie tak ciekawą jak ci, którzy napiszą dla siebie własnego boga


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 

#5 2011-11-14 21:39:17

 Szifer

Użytkownik

9810473
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 5022
Punktów :   -5 

Re: Opis drużyny ( propozycje )

Od początku myslałem o napisaniu własnych bogów, ale stary, odwaliłeś kawał dobrej roboty z wypisaniem tych bogów . Myślałęm o tych dwóch ostatnich, tego z brzydką twarzą i rzmieślnikiem, ale chyba zorbię coś pomiędzy, żeby chociaz twarz miał ładniejszą


https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/12366224_963531483722707_6375285450185723831_n.jpg?oh=cc08e9a6a1a9d6bb7f613cf50b9847d7&oe=571886AD

Offline

 

#6 2011-11-15 14:15:29

 Dearien

http://fotoo.pl//out.php/i126697_za-yadminh.jpg

22692500
Skąd: Ziemie Pomorskie
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 812
Punktów :   -39 

Re: Opis drużyny ( propozycje )

Panie Amras, dziękujemy ; ) Dzięki Tobie wiem, że nie ma dla mnie boga xD Stanowczo muszę wymyślić własnego, bo Hakon ani Hemdall mi nie pasują. Ten pierwszy chroni zbrodniarzy (a ja jestem tylko drobnym złodziejem xD) a drugi zbytnio związał by mnie ze Skellige, a ja przecież stamtąd uciekam.

Mam więc w głowie koncepcję wyprostowanego młodego mężczyzny na jednorożcu (jednorożec - symbol wolności (seksualnej xD)) z wieńcem z dzikich, polnych i leśnych roślin (symbolizuje samowystarczalność i poniekąd dzikość) dzierżącego rapier i przyodzianego w płaszcz z lisa (podstępność itd.) Chciałem jeszcze dodać, że goni go jakaś bestia, co symbolizuje, że nigdzie długo miejsca nie zagrzeje, ale to muszę dopracować. Będzie to bóg chroniący takich wartości jak niezależność, spontaniczność, wyniosłość i zuchwalstwo. Jeszcze nad tym głębiej pomyślę i dokonam ewentualnych zmian. A imię to już kwestia czasu. Wezmę jakieś łacińskie słowo, które ładnie brzmi ; )

Co do świątyni - jeśli każdy ma mieć własnego boga, to musi mieć ona obiektywny wystrój, np. brukowany okrąg gdzieś w lesie z małą grotą na krawędzi dla każdej "myślodsiewni". Jeszcze nad tym podyskutujemy.


http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRxqPgBW4QmpI3ZFVP7mbg9rDykFP8FmXlmOK2apVAdGOA1TqAf

Offline

 

#7 2011-11-15 17:39:19

Sarumo

Moderator

4806825
Skąd: warmińsko-mazurskie
Zarejestrowany: 2011-09-14
Posty: 2104
Punktów :   36 
WWW

Re: Opis drużyny ( propozycje )

Ja me bóstwo już szkicuję, ale na razie mogę go opisać tak zewnętrznie przynajmniej.

Ni stary, ni młody brodaty mężczyzna, o mądrych oczach. Najbardziej charakterystyczną jego cechą jest bujne poroże, znaczące jego niezwyciężoność i wielkość, wobec cywilizacji i ludzi, albowiem jest to bożek puszczy i życia. Czczony przez niewielkie grona, w tym druidów oraz ludzi małych wiosek lękających się lasu. Gdzie stąpnie tam wyrastają kwiatuszki ;] Ma niezmienny, spokojny (ale nie obojętny) wyraz twarzy, często przedstawiony płacząc w tym spokoju lica.
Coś tam jeszcze dodam. A nazwy też na razie nie mam.
Podoba mi się pomysł świątyni Deariena. Można dodać jakieś małe ruiny czy cuś w okręgu.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


There is a pleasure in the pathless woods,
There is a rapture on the lonely shore,
There is society where none intrudes,
By the deep Sea, and music in its roar:
I love not Man the less, but Nature more

Offline

 

#8 2011-11-15 18:44:52

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Re: Opis drużyny ( propozycje )

Dearien - podoba mi się opis i to, że taką wagę przykładasz do symboliki, co przecież w każdej mitologii było najistotniejsze. Oby tak dalej, bracie Już się nie mogę doczekać pełnego zarysu

Sarumo - wiedziałem, że będą rogi! Jak wikingowie Opis też ciekawy i dopracowany, przynajmniej w fragmencie. Również czekam na rozwinięcie pomysłu

Mi już też chodzi koncepcja boga dla Amrasa, jak uporam się z chemią, to coś naskrobię w zeszycie

Co do jeszcze świątyni - sprawa do obgadania. Chociaż pierwszy pomysł już się pojawił, i jeśli nie będzie innych, to skupimy się na doskonaleniu jego Po chemii też się tym zajmę


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 

#9 2011-11-15 19:28:48

Sarumo

Moderator

4806825
Skąd: warmińsko-mazurskie
Zarejestrowany: 2011-09-14
Posty: 2104
Punktów :   36 
WWW

Re: Opis drużyny ( propozycje )

Amras Hëlyanwe napisał:

Sarumo - wiedziałem, że będą rogi! Jak wikingowie Opis też ciekawy i dopracowany, przynajmniej w fragmencie. Również czekam na rozwinięcie pomysłu

Tylko, że on chełmu nie nosi, tylko mu z czachy wyrastają Taki bardziej faun.

Ja mam pomysł na boga dla Ciebie! Bardzo, bardzo złe i ponure diabelstwo. Nazywa się Sarma, włada piorunami i wszystkim co ponure i złe. Pokonać go można tylko kawałem o mydle i żołnierzu i komentując teksty Sarumojada


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


There is a pleasure in the pathless woods,
There is a rapture on the lonely shore,
There is society where none intrudes,
By the deep Sea, and music in its roar:
I love not Man the less, but Nature more

Offline

 

#10 2011-11-15 22:42:52

 Radosny Rabarbar

http://oi60.tinypic.com/2zp2j5c.jpg

13204951
Skąd: Tam,gdzie diabeł mówi dobranoc
Zarejestrowany: 2011-04-12
Posty: 2502
Punktów :   -17 
WWW

Re: Opis drużyny ( propozycje )

Hahahaha xD

Ej, ale moja postać jest ateistką jak ma się nią opiekować coś, w co ona sama nie wierzy?

Offline

 

#11 2011-11-15 23:31:52

 Dearien

http://fotoo.pl//out.php/i126697_za-yadminh.jpg

22692500
Skąd: Ziemie Pomorskie
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 812
Punktów :   -39 

Re: Opis drużyny ( propozycje )

No to wymyśl sobie boga ateistów (można to dać do "kto rzuci lepszym oksymoronem" xD) Może być ciężko, ale warto spróbować ; )


http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRxqPgBW4QmpI3ZFVP7mbg9rDykFP8FmXlmOK2apVAdGOA1TqAf

Offline

 

#12 2011-11-16 06:43:44

 Szifer

Użytkownik

9810473
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 5022
Punktów :   -5 

Re: Opis drużyny ( propozycje )

Możesz stworzyć Boga, który też się odwrócił od innych bogów i opiekuje sie jemu podobnymi


https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/12366224_963531483722707_6375285450185723831_n.jpg?oh=cc08e9a6a1a9d6bb7f613cf50b9847d7&oe=571886AD

Offline

 

#13 2011-11-16 13:35:12

Sarumo

Moderator

4806825
Skąd: warmińsko-mazurskie
Zarejestrowany: 2011-09-14
Posty: 2104
Punktów :   36 
WWW

Re: Opis drużyny ( propozycje )

Mnie się wydaje, że przy tych bogach tu nie chodzi o to czy w nie wierzymy czy nie. One pełnią bardziej rolę patronusa i reprezentują postać.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


There is a pleasure in the pathless woods,
There is a rapture on the lonely shore,
There is society where none intrudes,
By the deep Sea, and music in its roar:
I love not Man the less, but Nature more

Offline

 

#14 2011-11-16 17:17:32

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Re: Opis drużyny ( propozycje )

Arvaamaton napisał:

Ej, ale moja postać jest ateistką jak ma się nią opiekować coś, w co ona sama nie wierzy?

Spójrz ile już masz pomysłów W 100 się zgadzam z Sarumo (btw to już któryś raz z kolei. To chyba za dużo xD)

Bogowi wszystko jedno czy w niego wierzysz, czy nie, bo co go to może obchodzić, skoro i tak Twoją postacią się będzie 'opiekował'? Albo możesz to wykorzystać w taki sposób, że podczas przygód będą Ci się różne rzeczy trafiały, co w rzeczywistości będzie działaniem tego boga, który usilnie Ci będzie próbował udowodnić, że jednak istnieje Wszystko w gestii wyobraźni


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 

#15 2011-11-16 18:04:14

 Radosny Rabarbar

http://oi60.tinypic.com/2zp2j5c.jpg

13204951
Skąd: Tam,gdzie diabeł mówi dobranoc
Zarejestrowany: 2011-04-12
Posty: 2502
Punktów :   -17 
WWW

Re: Opis drużyny ( propozycje )

Coś wymyślę

Offline

 
Ikony

Nowe posty

Brak nowych postów
Tematy przyklejone
Tematy zamknięte

Rangi
Administratorzy
Moderatorzy
Zasłużeni
Użytkownicy

______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________


______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ _______________________________________ ========================================================================

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi