Ogłoszenie


#1 2012-11-19 13:26:46

Sinclair

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-11-19
Posty: 2
Punktów :   

Prośba o pomoc

Cześć,
mam do Was prośbę: jakbyście przetłumaczyli tytuły z serii Alison Sinclair Darkborn, Lightborn i Shadowborn?
http://www.goodreads.com/book/show/6314019-darkborn
To są nazwy magicznych rodów i w całym tekście często się pojawiają...
Pozdrawiam,
Agata

Offline

 

#2 2012-11-20 17:49:32

Sarumo

Moderator

4806825
Skąd: warmińsko-mazurskie
Zarejestrowany: 2011-09-14
Posty: 2104
Punktów :   36 
WWW

Re: Prośba o pomoc

Sory, tu nikt nie zna angielskiego Ale z tego co ja znam, jako jedyny oświecony, mogę tylko zaproponować pozostawienie tych nazw w oryginale. Tak brzmią dobrze, a nie wydaje mi się by pasował im jakiś polski odpowiednik.
Pozdrawiam,
Sarumo


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


There is a pleasure in the pathless woods,
There is a rapture on the lonely shore,
There is society where none intrudes,
By the deep Sea, and music in its roar:
I love not Man the less, but Nature more

Offline

 

#3 2012-11-20 19:56:10

Sinclair

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-11-19
Posty: 2
Punktów :   

Re: Prośba o pomoc

Dzięki wielkie. Wiem, że pytanie dziwne, ale redaguję książkę i zupełnie mi nie pasuje Ciemnorodni i analogicznie: Jasnorodni i Cieniorodni... Pytam Was, bo Wy się znacie na takiej literaturze i wiecie, jakie nazwy są dobre:)
Pozdrawiam!
SC

Ostatnio edytowany przez Sinclair (2012-11-20 19:56:53)

Offline

 

#4 2012-11-20 20:05:34

Sarumo

Moderator

4806825
Skąd: warmińsko-mazurskie
Zarejestrowany: 2011-09-14
Posty: 2104
Punktów :   36 
WWW

Re: Prośba o pomoc

Ależ proszę bardzo Łoziński np. próbował, wszystkie nazwy z LOTR spolszczać i wiemy jak to sie skończyło W literaturze fantasy bardzo często zostaje sie przy oryginalnych nazwach i chwała temu.

Ostatnio edytowany przez Sarumojad (2012-11-20 20:05:52)


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


There is a pleasure in the pathless woods,
There is a rapture on the lonely shore,
There is society where none intrudes,
By the deep Sea, and music in its roar:
I love not Man the less, but Nature more

Offline

 
Ikony

Nowe posty

Brak nowych postów
Tematy przyklejone
Tematy zamknięte

Rangi
Administratorzy
Moderatorzy
Zasłużeni
Użytkownicy

______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________


______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ _______________________________________ ========================================================================

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi