Ogłoszenie


#1 2011-07-22 10:59:55

 Szifer

Użytkownik

9810473
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 5022
Punktów :   -5 

Miecz Prawdy

Miecz Prawdy jest cyklem książki zawierającym 11(12) tomów. Opowiada ona przygodę Richarda Cyphera, który od biednego chłopa stał się królem i wybawicielem świata. Kontynent o nazwie "Nowy świat" podzielony był na trzy części, przez magiczną granicę. Kto przez nią próbował przejść trafiał do krainy umarłych, z kąd nie było można się wydostać. W dwóch częściach kontynentu nadal była magia, jednak trzecia część była jej całkowicie pozbawiona. Właśnie tam mieszkał Richard. Jego spokojne życie zmąciło pojawienie się Matki Spowiedniczki, kobiety o magicznej mocy ze środkowej krainy. Szukała ona potężnego maga, który po ustanowieniu granic miał dosyć magii i schował się w krainie Richarda. Okazało się, że był to bliski przyjaciel Richarda i jego mentor. Kiedy dowiedział się, że Jego przyjaciel Zedd jest magiem nie chciał początkowo w to wierzyć, jednak kiedy Matka Spowiedniczka, Kahlan, opowiedziała dlaczego przyszła postanowił jej pomóc. Lord Rahl postanowił zniszczyć granicę i podbić wszystkie krainy na kontynencie. Zedd, aby wspomóc Richarda w jego misji podarował mu Miecz Prawdy i obwołał go Poszukiwaczem Prawdy. To była funkcja, którą od dawien dawna pełnili ludzie, aby prawda zawsze była górą. Wspomagać miał ich magiczny miecz, który po wyjęciu go z pochwy wzbudzał gniew trzymającego i dawał mu swoją siłę. Jednak nie można nim było zabić niewinnej istoty. Miecz po prostu zatrzymywał się kilka cali od skóry takiej osoby. Jeśli osoba była winna to może ją zabić, jednak poszukiwacze zawsze odznaczali się wielką inteligencją i we wszystkim potrafili znaleźc drugie dno. Jednak z czasem, poszukiwacze stali się skorumpowani, i to, kto został poszukiwaczem nie zależało już od Pierwszego Maga, który obserwował kandydatów, a od pieniędzy. Zedd, jako \pierwszy Mag odebrał miecz ostatniemu poszukiwaczowi i zabrał go ze sobą do krainy bez magii. We trójkę, Zedd, Richard i Kahlan, zaczynają swoją przygodę. Kiedy już pokonali Lorda Rahla ( dwa pierwsze tomy ), pojawiło się nowe niebezpieczeństwo. Richard zniszczył magiczną barierę mięczy Nowym i Starym Światem. Ze starego Świata wkroczyła armia Imperatora Jaganga, któy podporządkował sobie przez 20 lat cały stary świat i wkroczył do nowego z kilku milionową armią. Armia Richarda, bardzo uszczuplona po walkach z Lordem Rahlem nie miałą szans go pokonać, jednak kiedy w grę wchodzi magia wszystko jest możliwe. ( Walki z Jagangiem od praktycznie drugiego to jedenastego tomu ). Tom dwunasty jest dodatkowym tomem. opowiada on historię Zedda, i to jak rozpoczeła się wojna z ojcem Lorda Rahla, Panisem Rahlem i to w jaki sposób powstały granice. Moim zdaniem najlepiej jest to przeczytać po przeczytaniu drugiego tomu Serdecznie plolecam tą książkę. Prawdopodobnie przeczytam ją jeszcze raz w te wakacje, gdyż jest świetna a ja na szczęście skolekcjonowałem już wszystkie tomy . Trochę skróciłem historię, ale wiedzcie, że Richard, potrafił znaleźć wyjście w sytuacjach zdawałoby się bez wyjścia, lub znaleźć roziwązanie, na któe sam bym nigdy nie wpadł czytając ta książkę . I nigdy nie bieżcie dosłownie proroctw. Kto chce się dowiedzieć o co chodzi niech to przeczyta
http://img168.imageshack.us/img168/7406/pierwszeprawo1it7.jpg


https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/12366224_963531483722707_6375285450185723831_n.jpg?oh=cc08e9a6a1a9d6bb7f613cf50b9847d7&oe=571886AD

Offline

 

#2 2011-07-22 21:08:55

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Re: Miecz Prawdy

Panisem Rahlem

Ech, człowiek siedzi zmęczony przed kompem i potem wychodzą cuda...zgadnijcie jak przeczytałem "Panisem" xD

Dobrze żeś napisał o tym. Kiedyś mówiłeś że jesteś wielkim fanem tej książki, no a ja się za nią zabieram jakiś...rok? dwa? i zabrać nie mogę xD Czytałem kilka recenzji, no i jedne mówią że książka fajna, inne że beznadziejna...dlatego zwlekałem. Tak szczerze - warto?


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 

#3 2011-07-22 22:05:58

 Szifer

Użytkownik

9810473
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 5022
Punktów :   -5 

Re: Miecz Prawdy

Warto Przez cały rok zbierałem fundusze, żeby coraz to kolejne tomy kupować Nigdy książka mi tak umysłu nie zmąciła, nawet Sapkowski. Z ta książką na spokojnie siedziałem w roku szkolnym do 3 rano i byłem takim maniakiem, że nawet śniło mi się co będzie dalej. Ja przez cały rok żyłem tą książką. Ona na spokojnie może konkurować z Sapkowskim


https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/12366224_963531483722707_6375285450185723831_n.jpg?oh=cc08e9a6a1a9d6bb7f613cf50b9847d7&oe=571886AD

Offline

 
Ikony

Nowe posty

Brak nowych postów
Tematy przyklejone
Tematy zamknięte

Rangi
Administratorzy
Moderatorzy
Zasłużeni
Użytkownicy

______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________


______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ _______________________________________ ========================================================================

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi