Ogłoszenie

#1 2018-12-11 22:36:07

zzz148

Użytkownik

Zarejestrowany: 2018-12-11
Posty: 1
Punktów :   

Jakie to opowiadanie? Pomocy!

Cześć, proszę was o pomoc w odnalezieniu pewnego opowiadania, które czytałem wiele lat temu i nie mogę sobie przypomnieć ani tytułu, ani autora.

Na 99% było to opowiadanie polskiego autora, ale nie chcę sugerować nikogo, żeby nie wprowadzać w ewentualny błąd. Gatunek science- fiction. Opiszę teraz to co pamietam z fabuły.

Akcja działa się na jakiejś innej planecie, na którą został wysłany człowiek w celu rozwiązania jakiegoś problemu, zbadaniu czemu poprzednicy nie wrócili itp. Planeta zamieszkana jest przez roboty nienawidzące ludzi, szkalujące wszystko co ludzkie. Główny bohater został wyposażony w kombinezon upodabniający go do innych robotów, tak by mógł się podszyć i nie zostać zabitym. Przez cały czas opowiadania naśladował ich zwyczaje, udawał, że nienawidzi ludzi, starał się mówić  językiem robotów (nieco zmienionym niż ludzki). Pamiętam, że na końcu okazało się, że wszystkie roboty co do jednego, to ludzie przebrani za roboty, myślący, że są jedynymi podszywającymi się. Miał to być swego rodzaju eksperyment czy coś takiego zaplanowany przez twórcę tej "cywilizacji".

Proszę pomóżcie Pamiętam jeszcze trochę z tego opowiadania, ale nie chcę wydłużać tego posta, może tyle wystarczy. Jeśli nie, jestem do dyspozycji, odpowiem na pytania bardziej szczegółowe.

Offline

 
Ikony

Nowe posty

Brak nowych postów
Tematy przyklejone
Tematy zamknięte

Rangi
Administratorzy
Moderatorzy
Zasłużeni
Użytkownicy

______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________


______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ _______________________________________ ========================================================================

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi