Ogłoszenie


#1 2013-02-09 15:47:37

manifest

Użytkownik

7534214
Skąd: underwater
Zarejestrowany: 2011-12-19
Posty: 257
.: på slutten av verden

Dixit

Nie wiem czy ta gra tu pasuje, ale planszową jest.
Dixit jest grą skojarzeń. Każdy gracz w swojej turze staje się bajarzem. Wybiera spośród swoich 6 obrazków jeden i mówi zdanie nawiązujące do tego obrazka. Zdanie może być pojedyńczym słowem, dźwiękiem, cytatem - nie ma tu ograniczeń. Następnie pozostali gracze wybierają spośród swoich kart taką, która najlepiej pasuje do zdania bajarza. Bajarz przetasowuje wszystkie te karty, łącznie ze swoją i układa na stole. Gracze (poza bajarzem) głosują, która karta należała do bajarza. Jeśli nikt nie zgadnie, albo zgadną wszyscy, bajarz dostaje 0 punktów. Przy innych konfiguracjach i gracze i bajarz są nagradzani punktami.

W skład wchodzą 2 talie przepięknych kart-obrazków z surrealistycznymi obrazkami i pionki. Grę tą odkryłam dzięki chrzestnej i choć moje skojarzenia akurat są dość dziwne i często nikt ich nie odgaduje, to bardzo mi się spodobała. Zna ktoś?

http://www.pegaz-gry.pl/97-718-duze/dixit-gra-planszowa-bydgoszcz.jpg

Offline

 

#2 2017-08-21 13:48:25

wok

Użytkownik

Zarejestrowany: 2017-08-21
Posty: 5
Punktów :   

Re: Dixit

Mi osobiście gra nie podpasowała. W sumie sam nie wiem dlaczego. Obrazki są dość dziwne (co zresztą widać na zdjęciu powyżej). Do tego gracze dobrze znający karty ma olbrzymią przewagę. Rozumiem, że tak jest w niektórych grach, ale w tej konkretnej bardzo mi to nie pasuje. To co trzeba powiedzieć na plus, to że można przy niej pogadać i jest dość szybka.


Zamów grę na swoje urodziny - http://www.wtrakciegry.pl/

Offline

 
Ikony

Nowe posty

Brak nowych postów
Tematy przyklejone
Tematy zamknięte

Rangi
Administratorzy
Moderatorzy
Zasłużeni
Użytkownicy

______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________


______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ _______________________________________ ========================================================================

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi