Ogłoszenie


#1 2012-11-30 22:44:00

Gedeon

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-11-30
Posty: 52
Punktów :   

Gra paragrafowa

yć może niektórzy z Was słyszeli o czymś takim, jak gry paragrafowe. Otóż jest to rodzaj opowieści, gdzie rozwój wydarzeń zależy od wyborów czytelnika ( w rodzaju ,,jeżeli chcesz aby bohater zrobił to, przejdź na stronę 40, a jeżeli coś innego, to na stronę 55). No i zrobiłem coś właśnie w tym guście. Gra nie jest zbyt długa - sądzę, że za jednym razem można ją przejść w ciągu max. pół godziny, ale ma wiele rozgałęzień fabuły (jakieś 6-7 zakończeń w różnych wariantach, licząc tylko te zwycięskie).
Zapewne to na razie wersja ,,beta" - dlatego tym bardziej liczę na jakieś opinie i konstruktywną krytykę.
Całość jest napisana w html - co znaczy, że otwiera się poprzez przeglądarkę internetową. Aby rozpocząć, po rozpakowaniu pliku ,,Kręte Drogi" należy otworzyć folder o tej nazwie i kliknąc na plik ,,"1start".
Fabuła jest mało odkrywcza (jak to w grze), sam potraktowałem to bardziej jako zabawę, niż normalne ,,dzieło".
Osoby, które grały w profesjonalne paragrafówki w rodzaju ,,Wojownika Autostrady" - proszę o wyrozumiałość

Być może niektórzy z Was słyszeli o czymś takim, jak gry paragrafowe. Otóż jest to rodzaj opowieści, gdzie rozwój wydarzeń zależy od wyborów czytelnika ( w rodzaju ,,jeżeli chcesz aby bohater zrobił to, przejdź na stronę 40, a jeżeli coś innego, to na stronę 55). No i zrobiłem coś właśnie w tym guście. Gra nie jest zbyt długa - sądzę, że za jednym razem można ją przejść w ciągu max. pół godziny, ale ma wiele rozgałęzień fabuły (jakieś 6-7 zakończeń w różnych wariantach, licząc tylko te zwycięskie).
Zapewne to na razie wersja ,,beta" - dlatego tym bardziej liczę na jakieś opinie i konstruktywną krytykę.
Całość jest napisana w html - co znaczy, że otwiera się poprzez przeglądarkę internetową. Aby rozpocząć, po rozpakowaniu pliku ,,Kręte Drogi" należy otworzyć folder o tej nazwie i kliknąc na plik ,,"1start".
Fabuła jest mało odkrywcza (jak to w grze), styl też mógłby być lepszy, gdybym się bardziej przyłożył... Sam potraktowałem to bardziej jako zabawę, niż normalne ,,dzieło".
Osoby, które grały w profesjonalne paragrafówki w rodzaju ,,Wojownika Autostrady" - proszę o wyrozumiałość

http://www.mediafire.com/?3u57crvdz9cj5y6

Offline

 

#2 2013-01-30 14:39:00

Gedeon

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-11-30
Posty: 52
Punktów :   

Re: Gra paragrafowa

Ktoś zerknął?

Offline

 

#3 2013-01-30 15:32:12

Sarumo

Moderator

4806825
Skąd: warmińsko-mazurskie
Zarejestrowany: 2011-09-14
Posty: 2104
Punktów :   36 
WWW

Re: Gra paragrafowa

Chyba nikt Dobrze kojarze  grę z nonsenopedii jako taką właśnie grę paragrafową?

http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Gra:Gra


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


There is a pleasure in the pathless woods,
There is a rapture on the lonely shore,
There is society where none intrudes,
By the deep Sea, and music in its roar:
I love not Man the less, but Nature more

Offline

 

#4 2013-01-30 17:00:55

Gedeon

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-11-30
Posty: 52
Punktów :   

Re: Gra paragrafowa

Zgadza się.
No, poza tym, że w większości gier jednak dąży się do jakiegoś sensu
Albo do "wygrania" na zasadzie dojścia do określonego paragrafu (tego typu gry to tzw labiryntówki).
Albo poprzez zaprezentowanie interaktywnego opowiadania, o kilku różnych w miarę spójnych liniach wydarzeń (coś takiego próbowałem zrobić ja - co prawda, fabuła nie powala, jest mocno sztampowa i mało rozbudowana, ale to była w sumie moja gra testowa, żeby się nauczyć w ogóle robić, następne zamierzam zrobić dużo większe).

Offline

 

#5 2013-01-30 17:50:31

Sarumo

Moderator

4806825
Skąd: warmińsko-mazurskie
Zarejestrowany: 2011-09-14
Posty: 2104
Punktów :   36 
WWW

Re: Gra paragrafowa

Aż pobrałam sobie tą Twoją grę z ciekawości Jak będę mieć więcej czasu to zagram.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


There is a pleasure in the pathless woods,
There is a rapture on the lonely shore,
There is society where none intrudes,
By the deep Sea, and music in its roar:
I love not Man the less, but Nature more

Offline

 

#6 2013-01-30 18:35:10

Gedeon

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-11-30
Posty: 52
Punktów :   

Re: Gra paragrafowa

Dziękuję i czekam na opinię.
Aczkolwiek, jak już pisałem, nie obiecuj sobie zbyt wiele, to na razie tylko taka wprawka.

Offline

 
Ikony

Nowe posty

Brak nowych postów
Tematy przyklejone
Tematy zamknięte

Rangi
Administratorzy
Moderatorzy
Zasłużeni
Użytkownicy

______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________


______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ _______________________________________ ========================================================================

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi