Ogłoszenie


#1 2012-11-04 13:26:49

manifest

Użytkownik

7534214
Skąd: underwater
Zarejestrowany: 2011-12-19
Posty: 257
.: på slutten av verden

Jacek Grzędowicz

Czy ktoś Jacka czytał?

Książki
Księga jesiennych demonów, Fabryka Słów, październik 2003 (Reedycja 2007, 2010)
Pan Lodowego Ogrodu - tom 1, Fabryka Słów, czerwiec 2005 (Reedycja 2009)
Popiół i kurz. Opowieść ze świata Pomiędzy, Fabryka Słów, lipiec 2006
Pan Lodowego Ogrodu - tom 2, Fabryka Słów, listopad 2007
Wypychacz zwierząt, Fabryka Słów, czerwiec 2008
Pan Lodowego Ogrodu - tom 3, Fabryka Słów, listopad 2009

Jam czytał :
,,Pana Lodowego Ogrodu" wszystkie części
Farewell Blues (opowiadanie)

''Fabuła jest w zasadzie bardzo prosta - człowiek wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt w bliżej nieokreślonej przyszłości wyrusza sam na planetę zamieszkałą przez faunę i florę przypominającą ziemską. Rasa zdumiewająco podobna do ludzi stworzyła tam cywilizację, która stoi technologicznie i kulturowo na poziomie zbliżonym do naszego dwa tysiące lat temu. Wędrowiec nazywa się Vuko Drakkainen i jest w połowie Polakiem, a udaje się sam, żeby jego obecność miała jak najmniejszy wpływ na losy tamtejszej "ludzkości". Jego cel to odnalezienie i w miarę możliwości uratowanie naukowców z ekspedycji, jaka wylądowała na planecie dwa lata wcześniej. Wydawałoby się - nic prostszego. Z takim wyposażeniem zlokalizuje ich przecież w minutę. I tu zaczynają się kłopoty.''  bestialsko zerżnięte z jakiejś recenzji*

,,Pan Lodowego Ogrodu" to dla mnie książka wspaniała od okładki po ostatnią stronę :3

Ostatnio edytowany przez manifest (2012-11-04 13:27:09)

Offline

 

#2 2012-11-06 09:18:58

 Auri

Użytkownik

9041714
Skąd: Dziki Zachód
Zarejestrowany: 2012-10-24
Posty: 48
Punktów :   
WWW

Re: Jacek Grzędowicz

JAROSŁAW Grzędowicz

O Grzędowiczu słyszałam wiele dobrego, dlatego podchodziłam z dużą rezerwą do jego twórczości. Odkładałam zapoznanie się z nim na później, nie tylko ze względu na ten właśnie dystans ale raczej z powodu natłoku zajęć, który uprzykrzałby mi okołogrzędowiczowskie rozmyślania.
Bodaj grudniowym popołudniem dostałam do rąk Popiół i kurz. Pora do czytania była znakomita, aura sprzyjająca tego typu tematyce - słowem - idealnie! Pierwszych kilka stron poszło gładko. Następne były czystą przyjemnością. Po skończonym Obolu dla Lilith już wiedziałam - zakochałam się na amen! Piszę to z całą stanowczością, choć za mną dopiero jedna opowieść Grzędowicza.
Jego styl jest nienaganny. Z tego, co mówił mi Ingvar, w Panie Lodowego Ogrodu jest tylko lepiej. A jeśli nawet kiedyś będę myśleć o mojej fascynacji Popiołem... z pobłażliwym uśmiechem na ustach, z całą pewnością czytać tę książkę będę z niemałym sentymentem. Wspomnę jeszcze tylko, że dla weryfikacji mojego nastawienia do tej właśnie książki, przeczytałam ją raz jeszcze w marcu. I choć nie zalała mnie fala miłych wrażeń, jak to miało miejsce przy lekturze po raz pierwszy, moja opinia tylko się potwierdziła. Jestem oczarowana.


Nie po raz pierwszy uświadomiła sobie, jak wiele problemów nastręcza życie wojowniczki. Na przykład to, że mężczyźni nie traktowali jej poważnie, dopóki ich nie zabiła, ale wtedy to już naprawdę nie miało znaczenia. (...)
Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.


Terry Pratchett - Blask fantastyczny

http://www.kf2.pl/images/banners/userbar2.png

Offline

 

#3 2012-11-11 19:50:11

 Auri

Użytkownik

9041714
Skąd: Dziki Zachód
Zarejestrowany: 2012-10-24
Posty: 48
Punktów :   
WWW

Re: Jacek Grzędowicz

Zamówiłam Pana Lodowego Ogrodu IV w przedsprzedaży. Jestem TAKA szczęśliwa!

Ostatnio edytowany przez Auri (2012-11-11 19:50:27)


Nie po raz pierwszy uświadomiła sobie, jak wiele problemów nastręcza życie wojowniczki. Na przykład to, że mężczyźni nie traktowali jej poważnie, dopóki ich nie zabiła, ale wtedy to już naprawdę nie miało znaczenia. (...)
Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.


Terry Pratchett - Blask fantastyczny

http://www.kf2.pl/images/banners/userbar2.png

Offline

 

#4 2012-11-11 20:12:34

manifest

Użytkownik

7534214
Skąd: underwater
Zarejestrowany: 2011-12-19
Posty: 257
.: på slutten av verden

Re: Jacek Grzędowicz

Ja chciałam kupić całą serię Pana Lodowego Ogrodu, lecz mnie nie stać. Cóż, niedługo święta.
Dodam jeszcze, że przy czytaniu słuchałam płyt Electric Light Orchestra i za każdym razem jak usłyszę ich jakąś piosenkę to przypomina mi się Vuko Drakkainen i ta magia:), kunszt Grzędowicza.
Kocham;___;

Offline

 

#5 2018-10-19 16:54:39

jakub_w

Użytkownik

Zarejestrowany: 2018-10-19
Posty: 2
Punktów :   

Re: Jacek Grzędowicz

Pan Lodowego Ogrodu jest książką genialną. Świat, bohaterowie język... w zasadzie można wymieniać w nieskończoność jej jasne punkty. Zresztą sam Pilipuk na swoich spotkaniach autorskich mówi, że ta książka wpędza go w komplekty - to chyba o czymś świadczy....


“You know you're in love when you can't fall asleep because reality is finally better than your dreams.”

Offline

 
Ikony

Nowe posty

Brak nowych postów
Tematy przyklejone
Tematy zamknięte

Rangi
Administratorzy
Moderatorzy
Zasłużeni
Użytkownicy

______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________


______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ _______________________________________ ========================================================================

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi