Ogłoszenie


#16 2015-12-06 23:34:19

 Radosny Rabarbar

http://oi60.tinypic.com/2zp2j5c.jpg

13204951
Skąd: Tam,gdzie diabeł mówi dobranoc
Zarejestrowany: 2011-04-12
Posty: 2502
Punktów :   -17 
WWW

Re: Reaktywacja forum i pomysły

Wracając do tematu (coś mi się wydaje, że ciężko będzie zerwać niektórym z dawnymi nawykami (nie, nie piję do nikogo osobiście :>)).

1. Wyrzucenie/przeniesienie do prywatnego archiwum wątków typowo spamerskich (dział "wolne rozmowy" i usunięcie wątków tematycznych ze spamem lub zostawienie tylko pierwszego postu albo najlepiej napisanie pierwszego postu od nowa.

Zanim podniesie się lament jaka to zła i niedobra jestem, że chcę to usuwać - z tego, co pamiętam to w każdym wątku jest spam. Generalniecałe to forum jest jednym wielkim spamem i jeśli mamy zamiar ogarnąć je do takiego stopnia, żeby potencjalnie zwabiało nam nowych userów to trzeba coś z tym zrobić. Ze spamu z tych wątków można zrobić jakąś księgę cytatów czy coś takiego, nie wiem xd Chodzi o to, żeby nie przenosić do archiwum całego obecnego forum tylko jakąś część.
Obecne wątki wszystkie bez wyjątku do zamknięcia i wywalić/zarchiwizować tylko dla nas.
Chociaż mi osobiście głupio za część rzeczy, które tu wypisywałam i w związku z tym miło by było na część z nich nie patrzeć...

2. Ustalenie jakiegoś regulaminu, którego ludzie będą przestrzegać.
Nie chodzi o to, żeby forum cenzurowało automatycznie słowo "cholera" (tak, tak, forum na Howrse takie genialne! Chociaż i tak lepsze to, niż automatyczny ban na 3 dni xd). Tylko raczej o jakieś takie...no nie wiem. Ogólne zasady użytkowania forum. Spam do minimum, nie przeginanie z przekleństwami i emotkami (niezbyt miło się czyta wypowiedzi z kurwami co drugie słowo).
Uważam, że byłoby fajnie, jakby znalazły się tam informacje odnośnie sposobu zakładania nowych wątków tematycznych. Czyli np. to, jak zakładaliśmy wątki o zespołach/książkach/filmach. Nie tytuł i "chyba każdy wie o co chodzi" (tak, wiem, mea culpa, sama tak robiłam) tylko jakiś taki prosty schemat może. Nie dotyczyłby wątków służących do gadania i ogólnie pojętego spamu, dozwolonego w granicach rozsądku ; ).

3. Moderacja.

Starych członków forum na moderatorów i  każdemu przypisać jakąś funkcję. Raz, że prywatna strefa naszych dziecięcych lat, a dwa...ktoś musi ogarniąć burdel. Kilka osób do gonienia z widłami tych niestosujących się do regulaminu, kilka osób do usuwania "śmieciowych" wątków/opieki ogólnie nad danym działem.
Tylko proszę, żeby do tego podchodzić chociaż trochę odpowiedzialnie...:> Kwestia do ogarnięcia kto od czego jest.

4. Szata graficzna.
Przydałoby się ją jakoś odświeżyć (nie żebym miała coś przeciwko obecnemu bannerowi xd), bo ogólnie wygląda, jakby zatrzymała się w erze dinozaurów. Zamiast jednolitego tła może jakiś delikatny rysunek? Trochę kolorystykę odświeżyć, teksturki jakieś dodać, efekty przy linkach, półprzezroczystość i takie tam, inne rzeczy.
Ja się mogę pobawić jak coś (wilki zostają ofc).

5. Grafiki same w sobie

Mogę zrobić banner, mogę zrobić rangi, mogę zrobić ewentualne tło. Ale muszę wiedzieć co ma na tym być, czyli:
- jakie rangi (napisy), jaka czcionka (mniej więcej, czy taka najzwyklejsza w świecie, czy jakieś inne, bardziej wymyślne czcionki)
- wymiary (w konwersacji na fb część rzeczy może uciec...)
- tematyka banneru. Może to być dosłownie wszystko, co sobie zażyczycie, od smoków, elfów, jednorożców po żonglującego słonia na deskorolce. Tylko muszę wiedzieć co to ma być.
- wymiary banneru
- ewentualne tło - tematyka. Czy morze, czy góry, czy jakaś łąka, czy Mordor czy cokolwiek. No i wymiary tła.

Ostatnio edytowany przez Arvaamaton (2015-12-07 14:15:26)

Offline

 

#17 2015-12-07 15:50:10

 Szifer

Użytkownik

9810473
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 5022
Punktów :   -5 

Re: Reaktywacja forum i pomysły

Tło jest dobrym pomysłem. Teraz jest czarne, więc przydałoby się coś w mrocznych klimatach... Nie wiem, może nei do końca jaskinia, bo już teraz tło można okreslić jako jaskinię, ale coś mrocznego w klimacie fantasy... Mordor, w sumie spoko, tylko bez oka, bo byłoby za jaskrawe moim zdaniem. Żonglujący Sauron na mrocznej deskorolce??


https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/12366224_963531483722707_6375285450185723831_n.jpg?oh=cc08e9a6a1a9d6bb7f613cf50b9847d7&oe=571886AD

Offline

 

#18 2015-12-07 18:16:07

Sarumo

Moderator

4806825
Skąd: warmińsko-mazurskie
Zarejestrowany: 2011-09-14
Posty: 2104
Punktów :   36 
WWW

Re: Reaktywacja forum i pomysły

1. Zajęłam sie takimi wątkami, jeszcze dokoncze czyszczenie forum. Przenosze do archiwum tylko watki, ktore służyły tylko takiej czatowej wymianie zdań, reklamy usuwam. W większosci.
Co rozumiesz przez 'obecne wątki'?

2. Zdecydowanie uważam, że na forum powinien byc ban za posty skladające się tylko z emotkinów. Jesli ma byc nie tylko dla nas. Moze być jakis automkatyczny limit słów. To chyba da się zrobic, na innych forach to widziałam. To już admini zadecydują.



3. Z moderacja dla kazdego sie zgadzam. Ale jesli chodzi o pozbycie sie naszej prywatnej czesci forum, to autentycznie trzeba byloby wywalic polowe watkow. A juz na pewno nie da sie tego zrobic po postach. Sporo głupich rzeczy jest np w temacie o naszych mordach, którego przecież nie wywale, bo to miejsce też dla nowych użytkowników.

4. Ja mam zdecydowanie dość tych czerwonych literek.

5. Akurat z rangami to Amras Cie troche wykorzystuje, bo sam umailby to zrobic i wie co komu dać.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


There is a pleasure in the pathless woods,
There is a rapture on the lonely shore,
There is society where none intrudes,
By the deep Sea, and music in its roar:
I love not Man the less, but Nature more

Offline

 

#19 2015-12-07 19:59:26

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Re: Reaktywacja forum i pomysły

Popieram pomysł z tym, żeby wszelkie zabawy etc usunąć (o ile w sobie nie zawierają jakiejś wartościowej zawartości, czasem nawet tam były fajne rzeczy. Jeśli tak, to przenieść do archiwum) i zacząć je od nowa.

Obecne wątki wszystkie bez wyjątku do zamknięcia i wywalić/zarchiwizować tylko dla nas.

Z tym się nie zgadzam, uważam że część zasługuje na to, by dalej wisiały. Nie możemy całkiem wyczyścić forum, lepiej jest je po prostu drastycznie odchudzić, niż od zera zaczynać

Regulamin warto spisać, najważniejsze zasady. I nie folgować sobie jak wtedy, żeby znowu się nie zalać spamem. Jak ktoś chce, to może się tym zająć, jeśli nie to ja go napiszę i najwyżej wspólnie go zmodyfikujemy Osobne regulaminy działów też jak najbardziej, skrócone go minimum, podwiesić w każdym dziale. Jak na poważnym forum.

Moderację też chętnie oddam w dobre ręce tylko bardziej tym, którzy mieliby czas i chcieli (tu myślę głównie o Sziferze, jest taki zabiegany i jak nie da rady, to głupotą będzie go obarczać).


4. Szata graficzna.
Zamiast jednolitego tła może jakiś delikatny rysunek? Trochę kolorystykę odświeżyć, teksturki jakieś dodać, efekty przy linkach, półprzezroczystość i takie tam, inne rzeczy.

Wstępna zgoda, ale nie wiem, czy nie napotkamy tu problemów. Ja już kiedyś chciałem zmienić tło, z tego co pamiętam nie wyglądało to estetycznie. O ile ja nie skopałem czegoś, to możliwe że po prostu na punie nie da się ładnie zrobić tła. Zaraz to przetestuję i odpowiem. Przetestowałem i działa sprawnie. Zostawiam przykładowe tło żebyś, Arvo, widziała jak to wygląda w razie czego i czego się spodziewać. Jeśli się da, to oczywiście jak najbardziej jakiś ładny rysunek czy grafikę w ciemnych barwach można wrzucić.

Wnoszę o to, żeby logo forum było w miarę poważne. To znaczy - żadnych deskorolek wymiary:
banner - 800x260
rangi - 216x67

Rangi jakieś w klimacie fantasy się wymyśli + dla nas autorskie, jakie kto sobie zażyczy. Wiem, że żal będzie Sziferowi rozstawać się z jego Upadniętym Paladynem
A z graficznych rzeczy jeszcze, to ikona forum do zrobienia i można podmienić coś za kursor - tak jak kiedyś mieliśmy zamiast zwykłej strzałki rycerską rękawicę. Ale to jeśli chcemy.
I jeszcze jakiś jeden avatar, który będzie się pojawiał automatycznie zawsze wtedy, gdy nowy użytkownik nie doda własnego. Ale wymiary do tego podam Ci później

Moze być jakis automkatyczny limit słów. To chyba da się zrobic, na innych forach to widziałam.

Piękna rzecz. Da się, ale na innych forach. Pun niestety nie ma takiej funkcji. Pun ma ogólnie wiele ograniczeń pod względem jego modyfikacji pod potrzeby. Ale myślę, że czujny moderator wyłapie takie tematy i posty i będzie nagradzał ostrzeżeniami/banami


5. Akurat z rangami to Amras Cie troche wykorzystuje, bo sam umailby to zrobic i wie co komu dać.

Nie zgadzam się z tym użytkownikiem. Nędzna kreatura :O forum to nasze wspólne dobro i każdy coś powinien przy tym dłubać Zwłaszcza, jeśli Arva się zna, sama się na chętną zgłosiła. Jak będzie uważała że ma natłok pracy, to wezmę to na siebie


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 

#20 2015-12-07 20:52:25

 Radosny Rabarbar

http://oi60.tinypic.com/2zp2j5c.jpg

13204951
Skąd: Tam,gdzie diabeł mówi dobranoc
Zarejestrowany: 2011-04-12
Posty: 2502
Punktów :   -17 
WWW

Re: Reaktywacja forum i pomysły

m usunięciem wątków tematycznych chodziło mi o to, żeby zrobić je tak jakby na nowo. Na nowo otworzyć dyskusje dotyczące muzyki, książek, gier. Uporządkowane, bez spamu, głupot (no głupoty w granicach normy... :>). Tak, żeby to miało ręce i nogi. Porządne posty rozpoczynające temat, poza tym myślałam o czymś takim, jak na zgromadzeniu chociazby było. Pomysły odnośnie Hodowli, potem w tym wydzielony dział na smoki, w nim osobne na żywioły i gify i dopiero tam rzeczywiste wątki. Bo niektórym działom może by się przydało czasem, zwłaszcza tym, które w założeniu miały być obszerniejsze
Tak wiecie. Żeby to wyglądało rzeczywiście poważnie.
Co do tła - na razie nie jestem w stanie zobaczyć, bo muszę używać telefonu (lapek strajkuje z netem znów...), w związku z tym proszę o wybaczenie ewentualnych postów jeden pod drugim i lagów w odpowiadaniu...
Mogę też być złym moderatorem do spraw wpierdolu xd
A odnośnie rang i tak dalej, to jest tak: gdybym nie chciała/nie mogła ich robić, nie proponowałabym

Offline

 

#21 2015-12-07 23:21:01

 Szifer

Użytkownik

9810473
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 5022
Punktów :   -5 

Re: Reaktywacja forum i pomysły

rękawica na kursor dobry pomysł. O wiele lepsza niż ten Legolas ;/ W każdym razie, myślę, że zneźliby się tu fani Warcrafta, w, coby to było klasyczne fantasy, jako kursor można dać łapę orka z Warcrafta II To wygląda całkiem nieźle.
http://i48.tinypic.com/10z33at.png


https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/12366224_963531483722707_6375285450185723831_n.jpg?oh=cc08e9a6a1a9d6bb7f613cf50b9847d7&oe=571886AD

Offline

 

#22 2015-12-07 23:40:31

 Radosny Rabarbar

http://oi60.tinypic.com/2zp2j5c.jpg

13204951
Skąd: Tam,gdzie diabeł mówi dobranoc
Zarejestrowany: 2011-04-12
Posty: 2502
Punktów :   -17 
WWW

Re: Reaktywacja forum i pomysły

Będę miała to na uwadze, jeśli miałabym cokolwiek z szatą graficzną forum robić
Jednak uważam, że to jest jak na razie niezbyt istotne. Reszta "spraw organizacyjnych" czeka na ujednolicenie i ogarniecie i uważam, że najpierw powinno się coś w tej kwestii ruszyć.

Offline

 

#23 2015-12-08 15:14:09

Sarumo

Moderator

4806825
Skąd: warmińsko-mazurskie
Zarejestrowany: 2011-09-14
Posty: 2104
Punktów :   36 
WWW

Re: Reaktywacja forum i pomysły

Łapa orka brzydka. wczesniej byla rekawica czy kursor? bo ni pamietam


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


There is a pleasure in the pathless woods,
There is a rapture on the lonely shore,
There is society where none intrudes,
By the deep Sea, and music in its roar:
I love not Man the less, but Nature more

Offline

 

#24 2015-12-08 16:15:58

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Re: Reaktywacja forum i pomysły

Arvaamaton napisał:

Porządne posty rozpoczynające temat, poza tym myślałam o czymś takim, jak na zgromadzeniu chociazby było. Pomysły odnośnie Hodowli, potem w tym wydzielony dział na smoki, w nim osobne na żywioły i gify i dopiero tam rzeczywiste wątki. Bo niektórym działom może by się przydało czasem, zwłaszcza tym, które w założeniu miały być obszerniejsze

Masz na myśli coś w stylu subfor? Niby można pomyśleć, ale wydaje mi się, że wtedy, kiedy rzeczywiście będzie taka potrzeba, gdy będzie baardzo dużo tematów i użytkowników, a póki co tylko o tym pamiętać

Tymczasem ja się zajmę teraz dalszym porządkowaniem działów.
Zmieniłem też nieco wygląd chatboxa i ustawiłem automatycznego avatara nowym użytkownikom.
Czuję się fajny.


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 

#25 2015-12-08 16:56:08

 Radosny Rabarbar

http://oi60.tinypic.com/2zp2j5c.jpg

13204951
Skąd: Tam,gdzie diabeł mówi dobranoc
Zarejestrowany: 2011-04-12
Posty: 2502
Punktów :   -17 
WWW

Re: Reaktywacja forum i pomysły

No tak, jeśli to ma jakąś własną nazwę, to tak, to miałam na myśli
Chodziło mi chociażby o to, ze jak już teraz mamy osobne forum na twórczość Sapkowskiego i Tolkiena, to żeby to wcisnąć już w samą Fantastykę (a obok działy na kryminały, sensacyjne, obyczajowe itp.). A co do reszty to jasne, bez sensu jest tworzyć subfora na jeden temat.
Kurcze, głupio mi, że nie mam jak pomóc w porządkowaniu :< jutro na wykładach w sumie bym mogła się tym zająć najszybciej, jeśli w ogóle :c

Offline

 

#26 2015-12-08 16:57:53

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Re: Reaktywacja forum i pomysły

Spokojnie, Ty się napracujesz na pewno wystarczająco bardzo przy grafikach
i to genialny pomysł, nie wiem dlaczego wcześniej tak tego nie zrobiłem, tylko całkiem nową kategorię dodałem :O Już to naprawiam


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 

#27 2015-12-08 17:02:35

 Radosny Rabarbar

http://oi60.tinypic.com/2zp2j5c.jpg

13204951
Skąd: Tam,gdzie diabeł mówi dobranoc
Zarejestrowany: 2011-04-12
Posty: 2502
Punktów :   -17 
WWW

Re: Reaktywacja forum i pomysły

No o to mi właśnie chodziło xd
Nie powiem, żeby mnie to też nie zastanawiało kiedyś, ale cóż, raczej niezbyt mnie to wtedy bolało, że tak to wygląda xD
Teraz niestety gdzieś zyskałam "uczulenie" na takie rzeczy i będę się upominać, jeśli zaczną mi krwawić oczy
Edit: I rozdzieliłabym Fantastykę i Sci-fi na 2 osobne działy. Borze zielony, tu się da edytować posty na telefonie :3

Ostatnio edytowany przez Arvaamaton (2015-12-08 17:08:02)

Offline

 

#28 2015-12-08 17:06:33

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Re: Reaktywacja forum i pomysły

I bardzo dobrze to chyba najważniejsze w tych porządkach, żeby jakoś zewrzeć to wszystko. Lista for ciągnąca się przez 2 kilometry nie jest fajna.


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 

#29 2015-12-08 17:15:27

 Radosny Rabarbar

http://oi60.tinypic.com/2zp2j5c.jpg

13204951
Skąd: Tam,gdzie diabeł mówi dobranoc
Zarejestrowany: 2011-04-12
Posty: 2502
Punktów :   -17 
WWW

Re: Reaktywacja forum i pomysły

I weź mi z oczu ta "sensacyję" w filmach xd
W sumie ogarnęłabym też "własną twórczość". Przy czterech userach na krzyż, którzy wrzucają tu swoje opowiadania to jest spoko. Ale wizja tego samego przy 40 userach mnie przeraża xd Tu się po raz kolejny kłania subforum do wrzucenia tego w twórczość literacką użytkowników.

Offline

 

#30 2015-12-08 19:10:15

 Szifer

Użytkownik

9810473
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 5022
Punktów :   -5 

Re: Reaktywacja forum i pomysły

Widzę, że wszystko idzie do przodu. Jedna rzecz co do nowego kursora. jest możliwość, żeby przy najeżdżaniu na "gorące" linki rekawica nie zamieniałą się znowu w myszkę??


https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/12366224_963531483722707_6375285450185723831_n.jpg?oh=cc08e9a6a1a9d6bb7f613cf50b9847d7&oe=571886AD

Offline

 
Ikony

Nowe posty

Brak nowych postów
Tematy przyklejone
Tematy zamknięte

Rangi
Administratorzy
Moderatorzy
Zasłużeni
Użytkownicy

______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________


______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ _______________________________________ ========================================================================

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi