Ogłoszenie


#1 2010-07-26 18:35:22

Isidra

Użytkownik

25529983 nowe xD
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 99
Punktów :   

Hey

Zespół powstał w 1992 roku z inicjatywy gitarzysty Piotra Banacha. W pierwszym składzie znaleźli się Katarzyna Nosowska, Marcin Żabiełowicz, Robert Ligiewicz i Marcin Macuk.

Największym debiutem Hey okazała się być płyta z 1993 roku - FIRE, która była zarówno ich pierwszym albumem. Z tego albumu pochodzą największe przeboje zespołu: Teksański, Zazdrość, Dreams i Moja i twoja nadzieja. Następną płytą grupy muzycznej była HO! Dzięki której zespół ugruntował sobie pozycję na rynku muzycznym stając się ikoną polskiego grunge’u. Od tego czasu Hey po dziś dzień jest najlepszym zespołem rockowym w Polsce. Cały czas jeżdżą w trasy koncertowe przez co założyciel zespoły odszedł z grupy, a jego następcą został Paweł Krawczyk.

Obecny skład zespołu:
    Katarzyna Nosowska - wokal
    Paweł Krawczyk - gitara
    Marcin Żabiełowicz - gitara
    Robert Ligiewicz - perkusja
    Jacek Chrzanowski - gitara basowa
Albumy studyjne
- Fire
- Ho!
- Heledore
- ?
- Karma
- Hey
- [sic!]
- Music Music
- Echosystem
- Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!
Albumy koncertowe:
- Live
- Live – special edition not for sale
- Koncertowy
- Przystanek Woodstock
- MTV Unplugged


Gwałtownych uciech i koniec gwałtowny. Są one na kształt prochu zatlonego, Co wystrzeliwszy gaśnie.

Offline

#2 2010-07-26 20:34:42

 Yamisu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 47
Punktów :   

Re: Hey

Nie chcę cię martwić ale to raczej nie jest Rock tylko PoP-Rock, albo sam PoP dla porównania posłuchaj sobie Guns N' Roses.


Jesus of Suburbia

Offline

#3 2010-07-26 20:37:29

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Re: Hey

No cóż, myślę jednak, że może to tutaj zostać. Z tymi małymi zastrzeżeniami


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

#4 2010-07-27 11:30:29

Isidra

Użytkownik

25529983 nowe xD
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 99
Punktów :   

Re: Hey

Niestety Yamisu, nie masz racji. Najwyżej niektóre ich piosenki są w rytmie popu, natomiast ogólnie jest to zespół rockowy. Sprawdź w google jak chcesz xD


Gwałtownych uciech i koniec gwałtowny. Są one na kształt prochu zatlonego, Co wystrzeliwszy gaśnie.

Offline

#5 2010-07-27 12:26:15

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Re: Hey

Tylko że wiesz Isidra, Google się baardzo często myli, zwłaszcza jeśli chodzi o zespoły. Lepiej polegać na własnej znajomości gatunku


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

#6 2010-07-27 12:46:19

Isidra

Użytkownik

25529983 nowe xD
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 99
Punktów :   

Re: Hey

Masz racje. I ja słucham HEY od 2 lat i uważam, że to jest klasyczny rock


Gwałtownych uciech i koniec gwałtowny. Są one na kształt prochu zatlonego, Co wystrzeliwszy gaśnie.

Offline

#7 2010-07-27 14:41:01

 Yamisu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 47
Punktów :   

Re: Hey

Wiesz dla nie których Rock to jest Jonas Brothers. Spójrz na to

Piersi - polski zespół rockowy powstały w 1984 roku w Jarocinie. Encyklopedia Polskiego Rocka Gnoińskiego i Skaradzińskiego podaje mylnie, że w Niemodlinie. Kukiz opowiada, że on lub Jezioro (pierwszy gitarzysta Piersi) znaleźli w JOK-u śpiewnik z wierszami socrealistycznymi i wtedy postanowili do kilku z nich dopisać melodie. To było już w trakcie Jarocina 84. Kukiz występował wtedy z zespołem Aya RL.

I czy ich można porównać do Hey? Nie wydajne mi się bo Kukiz i Piersi to jest to jest rock!


Jesus of Suburbia

Offline

#8 2010-07-27 14:52:17

Isidra

Użytkownik

25529983 nowe xD
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 99
Punktów :   

Re: Hey

Ja tam cały czas uważam, że hey to zespół rockowy xD


Gwałtownych uciech i koniec gwałtowny. Są one na kształt prochu zatlonego, Co wystrzeliwszy gaśnie.

Offline

#9 2010-07-27 17:26:20

 Yamisu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 47
Punktów :   

Re: Hey

jak chcesz, masz takie zdanie i go bronisz to niech ci będzie


Jesus of Suburbia

Offline

#10 2010-07-27 23:26:16

 Dearien

http://fotoo.pl//out.php/i126697_za-yadminh.jpg

22692500
Skąd: Ziemie Pomorskie
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 812
Punktów :   -39 

Re: Hey

Jedyne co ma Hey z rocku to to, że wokalistka czasem coś ostro zaakcentuje albo zacznie sie drzeć. Jak to jest rock, to jakiś super lekki, bo nawet Green Day ma mocniejsze piosenki. Tak ja uważam.


http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRxqPgBW4QmpI3ZFVP7mbg9rDykFP8FmXlmOK2apVAdGOA1TqAf

Offline

Ikony

Nowe posty

Brak nowych postów
Tematy przyklejone
Tematy zamknięte

Rangi
Administratorzy
Moderatorzy
Zasłużeni
Użytkownicy

______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________


______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ _______________________________________ ========================================================================

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi