Ogłoszenie


#1 2012-11-30 20:18:53

Gedeon

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-11-30
Posty: 52
Punktów :   

Ukryty wymiar

Może nie jest to wybitne dzieło, ale mi się podobało. Ludzie wysyłają pierwszy statek kosmiczny z napędem, który pozwoli mu opuścić Układ Słoneczny. Po kilka latach statek pojawia się znów w naszym systemie - nikt z pierwotnej załogi nie przeżył wyprawy. W miarę badania wraku, ekipa ratunkowa powoli dociera do prawdy - statek w czasie swojego dziewiczego rejsu zawędrował do miejsca dużo dalszego niż najdalsze zakamarki naszej galaktyki, miejsca, w którego istnienie w czasach triumfu nauki i racjonalizmu mało kto wierzy. Co gorsza, przywiózł ze sobą jego kawałek...
Lubię klimat łączenia science fiction z mistyką, pewnie dlatego film mi się podobał. Zawiera trochę makabry, ale moim zdaniem uzasadnionej (trochę artyzmu do tego gore dodaje fakt, że najbardziej krwawe sceny są podane w formie urywków - fragmentów filmów, sekundowych przebłysków, wizji). Na plus można też zaliczyć dobre (oksymoron ) przedstawienia oddziaływania sił zła i chaosu - nie jako potworów odgryzających ludziom głowy, tylko siłom szaleństwa i korupcji, które pchają ludzi do tego, aby sami się zadręczali (no dobra, pod sam koniec pojawia się materialny potwór i to akurat liczę na minus).

Ostatnio edytowany przez Gedeon (2012-11-30 21:20:17)

Offline

 

#2 2012-11-30 20:21:08

Sarumo

Moderator

4806825
Skąd: warmińsko-mazurskie
Zarejestrowany: 2011-09-14
Posty: 2104
Punktów :   36 
WWW

Re: Ukryty wymiar

Nie widziałam, ale brzmi bardzo ciekawie Dopisze do filmów do obejrzenia.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


There is a pleasure in the pathless woods,
There is a rapture on the lonely shore,
There is society where none intrudes,
By the deep Sea, and music in its roar:
I love not Man the less, but Nature more

Offline

 

#3 2012-11-30 20:25:43

Sarumo

Moderator

4806825
Skąd: warmińsko-mazurskie
Zarejestrowany: 2011-09-14
Posty: 2104
Punktów :   36 
WWW

Re: Ukryty wymiar

... wróć. Według filmwebu ten film nie istnieje xD


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


There is a pleasure in the pathless woods,
There is a rapture on the lonely shore,
There is society where none intrudes,
By the deep Sea, and music in its roar:
I love not Man the less, but Nature more

Offline

 

#4 2012-11-30 21:21:23

Gedeon

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-11-30
Posty: 52
Punktów :   

Re: Ukryty wymiar

Fakt. Zapomniałem, że zgodnie z tradycją oryginalny tytuł "Event Horizon" nie został przetłumaczony dosłownie jako "Horyzont zdarzeń" tylko jako "Ukryty wymiar". Już poprawiłem, za wprowadzenie w błąd przepraszam.

Offline

 
Ikony

Nowe posty

Brak nowych postów
Tematy przyklejone
Tematy zamknięte

Rangi
Administratorzy
Moderatorzy
Zasłużeni
Użytkownicy

______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________


______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ _______________________________________ ========================================================================

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi