Ogłoszenie


#1 2012-04-02 22:13:22

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Nowości

No więc, żeby nie było że W:GW nie jest rozwijane, a Szanowni Admini zbierają laury, wystawiając się na swoje dziecko - przedstawiam małą aktualizację, i zapowiadam niewielką niespodziankę która winna wprowadzić nieco świeżości i czegoś ciekawego do rozgrywki. Mówię "winna", bo przy Was już niejeden fantastyczny pomysł spełzł na panewce

No więc, mowa jest o... Hm. Rankingach popularności?

Punkty popularności zmieniać się będą w zależności od postępków drużyny średnio co 2 przygody. Tak, właśnie tak będzie.
Rankingów takich jest 6 i każdy wpływać będzie na realia w przygodach.
Dzielą się one na sześć, jak już wspominałem. Są to: sława, chwała i podziw ze strony pozytywnej i postrach, nienawiść i niesława po negatywnej. Tak, tak, Sherolcki! Ustalone są na podstawie kontrastów

Przy każdej takiej jest łańcuszek z rubinami. Rubiny możemy zdobywać zielone lub czerwone, w zależności od uczynków i postępków. Rubiny zaś - uwaga - dają bonusy! 1 pełny rubin (mogą być połówki, za 2,5%) w sławie lub chwale równa się zwiększeniem wartości np. potwora o 5 procent. Tak więc, jeśli uda się maksymalnie wypełnić wszystkie łańcuszki, można wartość kontraktu podwoić!
Poniżej przedstawiam grafikę wykonaną własnoręcznie przeze mnie
Tak będzie to wyglądać:

http://www.picshot.pl/pfiles/86100/s%C5%82%C4%85%C4%85.PNG

Teraz zaś przejdę do opisu kategorii.

Sława: im wyższy wskaźnik, tym lepsze oferty. Wiadomo wszakże, że król nie zawezwie do uwolnienia państwa spod jarzma potwora byle obdartusów... No chyba że jest zdeterminowany, o potworem jest jego córka, zamieniona w strzygę
Zwiększać ją można poprawnie wykonując zadania. Za każdy rubin +5% wartości zadania.
Chwała: również wpływa na intratność kontraktów. Im większy wskaźnik, tym większe prawdopodobieństwo, iż wieści o drużynie dojdą do uszu szlachty. Zwiększyć ją można spektakularnością - np. zabijając jakiegoś bossa typu wilkołak, strzyga, smok. Za każdy rubin +5% wartości zadania.
Podziw: uczucia, jakie żywić będą do drużyny zwykli ludzie. Im większy wskaźnik, tym wyższe prawdopodobieństwo, że karczmarz stawi nam kolejkę, rzemieślnik nie oszuka, a złodziej nie okradnie. Gawiedź z wypiekami na twarzy wysłuchiwać będzie legend i opowieści o drużynie.
-------------------------------
Niesława: uczucia zwykłych ludzi do drużyny. Wyższe prawdopodobieństwo nieudzielenia gościny, nasłania zabójców czy aktywności złodziei. Wiejskie dzieci są straszone drużyną w razie nieposłuszeństwa. Trudniej też będzie grupie podjąć jakieś zlecenie.    Za każdy rubin -5% wartości zadania.
Nienawiść: im wyższy wskaźnik tym większe prawdopodobieństwo, że drużyna zostanie wyrzucona z karczmy / wsi. Zwiększyć można nie wykonując zadań, lub - wykonując je - szerzyć ból i śmierć.  Za każdy rubin -5% wartości zadania.
Postrach: zwiększa się wraz z brutalnością drużyny. Skutkuje ogólną niechęcią do drużyny.


I teraz przykładzik. Załóżmy, że drużyna dostaje zlecenie na chimerę (1200 denarów). Przy Sławie na poziomie 6 i chwale na 3 zwiększamy wartość jej skóry aż do 1740 denarów! (5% z 1200 denarów=60 denarów. 60 denarów x9 [bo 6 sławy+3 chwały daje 9]=540. Do końcowego wyniku dodajemy początkową wartość, czyli ostatecznie wychodzi nam 1740 denarów).
Ujemne punkty za czerwone rubiny zliczamy podobnie, tylko że najpierw liczymy wartość zielonych, od tego zaś dopiero czerwone. Nie martwcie się obliczeniami, ja się tym zajmę jak co

Tak więc, dajmy na to, że mamy też 1 rubin niesławy. 5% z 1740 to 87, więc końcowa wartość chimery to 1653. Prawda, że proste i przyjemne?
Nie martwcie się obliczeniami, ja się tym zajmę jak co. I Szifer, nasz matematyk


Dość smędzenia z mojej strony. Tak to wygląda przygotowane i zebrane w całość, pozostaje tylko pytanie do Was, czy pomysł się podoba, i czy warto go wtrącić do gry. Zawsze to jakaś nowość...


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 

#2 2012-04-03 06:47:08

 Dearien

http://fotoo.pl//out.php/i126697_za-yadminh.jpg

22692500
Skąd: Ziemie Pomorskie
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 812
Punktów :   -39 

Re: Nowości

Ej! Przez Ciebie mam wyrzuty ;p Wprowadzasz modernizacje i innowacje, podczas gdy ja nie mogę napisać kolejnego posta xD Ale jeśli Twoje działaniu miało na celu pobocznym zapędzenie reszty leniwych obiboków do roboty, to chyba skutecznie to rozplanowałeś ;p

Co tu dużo mówić o samym projekcie? Zapowiada się ciekawie, wniesie trochę świeżości do rozgrywki. Reguły są jasne i przejrzyste. Grafika misternie wykonana przez Amrasa cieszy oko xD Nie mam żadnych pytań.


http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRxqPgBW4QmpI3ZFVP7mbg9rDykFP8FmXlmOK2apVAdGOA1TqAf

Offline

 

#3 2012-04-03 15:04:56

 c4wjajach

Użytkownik

48946049
Skąd: Za daleko...
Zarejestrowany: 2011-05-28
Posty: 2546
Punktów :   -1 
.: spam-master

Re: Nowości

Ani ja. mi się podoba póki nie muszę nic liczyć (szczególnie ta wiadomość mnie ucieszyłą) wkońcu coś co coś da i nie zmęczy mózgu fajny pomysł.

Offline

 

#4 2012-04-03 16:15:58

Sarumo

Moderator

4806825
Skąd: warmińsko-mazurskie
Zarejestrowany: 2011-09-14
Posty: 2104
Punktów :   36 
WWW

Re: Nowości

Dobry pomysł, zgadza się
Tylko drobne pytanie- niesława to zła sława? Np. Gdybyśmy chodzili po świecie, palili wioski, plądrowali kupieckie karawany to teoretycznie też byśmy byli sławni tylko tak jak Hitler O taka niesławę chodzi?
A zielone to szmaragdy, nie rubiny Dobra grafika, Amras.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


There is a pleasure in the pathless woods,
There is a rapture on the lonely shore,
There is society where none intrudes,
By the deep Sea, and music in its roar:
I love not Man the less, but Nature more

Offline

 

#5 2012-04-03 16:29:54

 c4wjajach

Użytkownik

48946049
Skąd: Za daleko...
Zarejestrowany: 2011-05-28
Posty: 2546
Punktów :   -1 
.: spam-master

Re: Nowości

oj detale zawsze to moze byc pomalowany rubin

Offline

 

#6 2012-04-03 17:27:04

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Re: Nowości

Spoko, Dearien! Ja zaś wymyślam nic nie wnoszące rzeczy, zamiast pisać posty xD
Sarumo - patrząc na Twój przykład, wtedy cieszylibyśmy się złą sławą. Inaczej - niesławą Ale o to właśnie chodzi. Jeśli masz jakieś bardziej pasujące słowo, które nie będzie się gryzło z innymi cechami, to zaprezentuj
I zaś Lubomir ma rację - to są rubiny, nie szmaragdy, tylko że barwione przeze mnie w GIMPie W ogóle ja się taki wymiatacz gimpa robię xd


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 

#7 2012-04-03 17:44:24

Sarumo

Moderator

4806825
Skąd: warmińsko-mazurskie
Zarejestrowany: 2011-09-14
Posty: 2104
Punktów :   36 
WWW

Re: Nowości

Sprzeciw! Nie ma zielonych rubinów.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


There is a pleasure in the pathless woods,
There is a rapture on the lonely shore,
There is society where none intrudes,
By the deep Sea, and music in its roar:
I love not Man the less, but Nature more

Offline

 

#8 2012-04-03 17:53:38

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Re: Nowości

No popatrz, jednak są Jeśli robię zielone rubiny to znaczy, że istnieją takie


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 

#9 2012-04-03 18:34:00

 Wilk

Moderator

2107395
Zarejestrowany: 2011-06-03
Posty: 1277
Punktów :   

Re: Nowości

Ja zgłaszam sprzeciw. Pomysł wspaniały, ale... Ty masz liczyć? To mi się nie podoba

Offline

 

#10 2012-04-03 19:13:31

 Dearien

http://fotoo.pl//out.php/i126697_za-yadminh.jpg

22692500
Skąd: Ziemie Pomorskie
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 812
Punktów :   -39 

Re: Nowości

Żaden sprzeciw! Myślisz, że Michał nie umie liczyć? Przecież miał czwórę z historii, to chyba potrafi, nie? xD

Co się zaś tyczy zielonych rubinów - wszystko jest możliwe. Skoro są czipsy jabłkowe o smaku truskawki, to czemu nie czerwone szmaragdy? ;p


http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRxqPgBW4QmpI3ZFVP7mbg9rDykFP8FmXlmOK2apVAdGOA1TqAf

Offline

 

#11 2012-04-03 19:18:56

 Wilk

Moderator

2107395
Zarejestrowany: 2011-06-03
Posty: 1277
Punktów :   

Re: Nowości

Eee... Tak. Może mi wybaczy, ale uważam, że nie umie liczyć

To jakaś mutacja pewnie

Offline

 

#12 2012-04-03 19:46:33

 c4wjajach

Użytkownik

48946049
Skąd: Za daleko...
Zarejestrowany: 2011-05-28
Posty: 2546
Punktów :   -1 
.: spam-master

Re: Nowości

widziałem te czipsy ale nie mówię że rubiny SĄ zielone tylko, że są KIEDY SIĘ JE PRZEMALUJE na zielono. bo to przecież nadal rubiny tylko o wyglądzie szmaragdów!

Offline

 

#13 2012-04-03 20:21:52

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Re: Nowości

Ja zgłaszam sprzeciw do Twoich narzekań ;p
Może orłem z matmy nie jestem, no ale kurwa, procenty chyba potrafię podliczyć zaś, co?
A te rubiny są zielone. Każdy to przecież widzi xD


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 

#14 2012-04-03 20:41:29

 c4wjajach

Użytkownik

48946049
Skąd: Za daleko...
Zarejestrowany: 2011-05-28
Posty: 2546
Punktów :   -1 
.: spam-master

Re: Nowości

a więc skoro to SĄ rubiny i są zielone bo amras pomaował je w gimpie, czyli to SĄ pomalowane na zielono rubiny więc miałem rację

Offline

 

#15 2012-04-03 21:54:57

 Szifer

Użytkownik

9810473
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 5022
Punktów :   -5 

Re: Nowości

Pomysł jest dobry. Tylko mam jedną innowację. Jeśli cieszylibyśmy się złą sławą, to może powinniśmy mieć bonusy, ale w kręgach złodzei, morderców itd. A u szlachty minusy. i na odwrót. Jeśli sława osób ratujących świat, to bonusy u szlachty, a minusy o złodzei. Ogólnie pomysł świetny. Jestem za Tylko, żeby był jeszcze jakieś bonusy do doświadczenia i to co powiedziałem I to, że jestem mat-fiz nie znaczy, że muszę liczyć


https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/12366224_963531483722707_6375285450185723831_n.jpg?oh=cc08e9a6a1a9d6bb7f613cf50b9847d7&oe=571886AD

Offline

 
Ikony

Nowe posty

Brak nowych postów
Tematy przyklejone
Tematy zamknięte

Rangi
Administratorzy
Moderatorzy
Zasłużeni
Użytkownicy

______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________


______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ _______________________________________ ========================================================================

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi